شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ | Saturday 24 March 2018

اقتصادی

با حواشی فراوان نتیجه قطعی انتخابات شورای شهر بوشهر اعلام شد

آیا معامله گران سیاسی می توانند، موجب بقای میگلی در شهرداری شوند؟!

بارون جنوب؛ شورای چهارم با اقدام های غیر منظره برای شهروندان تحول خواه بوشهری موجب حضور دو شهردار اصولگرا که نه تنها کارنامه موفقی از خود بجای نگذاشته اند، بلکه طی دوران حدود ۴ ساله شورای چهارم شهر بوشهر عملکرد شهرداری و شورا همواره مورد نقد محافل مرکز استان بوده است.
علوی نژاد

سهم استان بوشهر از صندوق توسعه ملی

بارون جنوب ؛ عباس علوی نژاد : صندوق توسعه ملی در سال ۱۳۸۹و در قالب برنامه پنجم توسعه کشور تأسیس شد. هدف صندوق تبدیل بخشی از عواید فروش نفت، گاز و میعانات گازی به ثروت ماندگار و مولد است که سهم آن دربودجه سال ۹۷ به ۳۲درصد می رسد. طبق قانون برداشت از صندوق برای موارد مهم...

نمایشگاه صنایع دریایی بوشهر افتتاح شد.

بارون جنوب؛سومین نمایشگاه توانمندیهای دریایی،بندری و صنایع وابسته در محل نمایشگاه های بین المللی بوشهر با حضور مسولان استانی و کشوری مرتبط با حوزه دریایی افتتاح شد
آیت الله صفایی بوشهری:

آمریکایی‌ها در هیچ زمان قابل اعتمادنبوده‌اند

بارون جنوب؛آیت‌الله صفایی‌بوشهری امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر بوشهر اظهار داشت: موضوعی که برای نظام و کشور ما نقش حیاتی دارد و مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند، اقتصاد مقاومتی است که دارای چند بخش خانوادگی، شخصی و دولتی است.
پس از نهایی شدن انتخابات شوراها

گزینه های جدی شهرداری شیراز را بشناسیم

به گزارش بارون جنوب؛اين روزها و پس از نهايي شدن نتيجه انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا و پيروزي كانديداهاي جريان اصلاح طلبي، موسوم به "ليست اميد" در شيراز، بحث انتخاب شهردار آينده به يكي از موضوعات جدي در ميان گروه هاي مختلف مردمي و فعالان اجتماعي و سياسي تبديل شده است.
عدم استقبال استان از رونق تولید در سال گذشته:

رتبه ۲۸ برای رونق تولید کشور کسب کردیم

بارون جنوب؛معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر گفت: با توجه به اینکه رتبه استان در برخورداری از تسهیلات رونق تولید در سال گذشته در بین استان های کشور ۲۸ ثبت شد، این رتبه در سال جاری باید ارتقا یابد.
قابل توجه نمایندگان و دولتمردان:

تعارض طرح کارورزی با قانون کار و برنامه ششم

بارون جنوب؛ طرح کارورزی که هم اکنون دولت آنرا به استناد قانون برنامه ششم توسعه اجرا ی آنرا آغاز نموده‌است از برخی ابعاد قانونی با مصوبه مجلس شورای اسلامی مغایرت دارد و به همین دلیل ضروری است تا مجلس نظر خود را در این مورد ارائه کند.
برای دومین روز جلوی استانداری:

سپرده گذاران موسسه آرمان معترض و بلاتکلیف

بارون جنوب؛ پس از اینکه توسط رسانه ملی خبر تجمع اعتراضی سپرده گذاران موسسه آرمان در خصوص ورشکستگی آن موسسه و بلاتکلیفی پول های سپرده گذاران در تهران و چند شهر دیگر انعکاس یافت. به یکباره موج اعتراضی و سردرگمی به استان بوشهر نیز رسید.
پس از ویرانی منطقه ویژه اقتصادی بوشهر؛

آورا رفتنی شد، نامور آمد

بارون جنوب به نقل ازبامداد جنوب- ابوعلی زرین‌قلم: ما واقعا می‌ترسیم بنویسیم، وقتی عده‌ای مدیر تازه به‌دوران رسیده که از دکه‌داری به مدیریت رسیده‌اند و چون اصول مدیریتی را نمی‌دانند و می‌دانند که صدها نوع خرابکاری دارند و باز هم چون می‌فهمند که نهادهای نظارتی کاری به کارشان...

مدیرعامل جدید منطقه ویژه اقتصادی اهل تنگستان است

به گزارش بارون جنوب؛ گفته می شود، هیات مدیره شرکت عمران توسعه بوشهر که مجری و سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی بوشهر می باشد، نامور را بعنوان مدیرعامل جدید آن شرکت منصوب نموده است. مدیرعامل قبلی منطقه ویژه اقتصادی بوشهر عبداله آورا بود، که مدیریت وی با حواشی زیادی همراه بود....