شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ | Saturday 24 March 2018

در روز درخشش سرخ‌های پایتخت؛

طارمی گل زد، ماهینی درخشید

پرسپولیس با گل زودهنگام مهدی طارمی و درخشش حسین ماهینی با نتیجه‌ای قابل توجه تراکتورسازی را شکست داد و با ۹ امتیاز اختلاف در صدر لیگ قرار گرفت. شوکی بزرگ به تراکتوری که این روزها عادت کرده با اخبار عجیب بحران را تجربه کند.

پرسپولیس با گل زودهنگام مهدی طارمی و درخشش حسین ماهینی با نتیجه‌ای قابل توجه تراکتورسازی را شکست داد و با ۹ امتیاز اختلاف در صدر لیگ قرار گرفت. شوکی بزرگ به تراکتوری که این روزها عادت کرده با اخبار عجیب بحران را تجربه کند. شاگردان امیر قلعه‌نویی که با توجه به ممنوعیت از حضور در نقل و انتقالات اجازه سود بردن از بازیکنان جدید خود را نداشتند، در همان دقایق ابتدایی با گل مهدی طارمی شرایط را بحرانی‌تر از گذشته دیدند و این در حالی بود که قلعه نویی روی نیمکت خود نیز بازیکنی برای تغییر جریان بازی در اختیار نداشت.

با این حال بعد از این گل، بازی با می‌دانداری پرسپولیس و بدون خلق موقعیت خطرناک ادامه یافت تا در دقیقه ۲۵ رامین رضاییان کار را برای تراکتورسازی سخت‌تر کند. اشتباه مجدد از مدافعان تراکتورسازی در آفساید‌گیری موقعیت خوبی در اختیار امیری و طارمی قرار داد که در نهایت رضاییان با فرصت‌طلبی از آن سود برد و گل دوم تیمش را به‌ثمر رساند. قلعه‌نویی بعد از این گل تنها بازیکن قابل اتکای خود روی نیمکت را نیز به زمین فرا‌خواند تا ادینیو با حضور در پیشانی خط حمله تراکتورسازی فشار را از روی تیمش بردارد و شاگردان برانکو را به عقب براند. 

 

بازی اما همچنان در اختیار شاگردان برانکو قرار داشت و چند موقعیت مناسب می‌توانست تلخی این شکست در نیمه اول را بدتر از قبل کند که اینبار درخشش اخباری مانع از این اتفاق شد و در نهایت نتیجه در ۴۵ دقیقه ابتدایی با دو گل به سود پرسپولیس خاتمه یافت و قلعه نویی برافروخته راهی رختکن شد. نیمه دوم را هم پرسپولیسی‌ها بهتر آغاز کردند و دقیقه ۴۸ شوت محکم سروش رفیعی را محمدرضا اخباری با واکنشی خوب دفع کرد. دقیقه ۵۳ روی پاس مسلمان، مهدی طارمی با اخباری تک به تک شد که داور آفساید اعلام کرد. دقیقه ۶۲ روی سانتر ارسالی کرار جاسم، توپ با ضربه سر مهدی‌زاده به شکل خطرناکی از کنار دروازه پرسپولیس بیرون رفت. 

دقیقه ۶۳ سانتر زیبای سروش رفیعی به وحید امیری رسید که ضربه سر این بازیکن درون دروازه اخبار قرار گرفت. دقیقه ۶۶ طارمی با یک حرکت عالی توانست به یک قدمی دروازه برسد اما پاس وی به امیری کم دقت بود تا موقعیت گل از دست برود. دقیقه ۷۰ ضربه ایستگاهی زیبای رامین رضاییان پس از برخورد به تیرک دروازه به بیرون رفت. دقیقه ۷۹ شوت زاویه بسته محمد ابراهیمی پس از برخورد به بازیکن پرسپولیس از کنار دروازه بیرون رفت. 

دقیقه ۸۲ سانتر ارسالی بازیکن تراکتورسازی را فرزاد حاتمی با سر زد که پس از برخورد به دستان بیرانوند، توپ به تیرک دروازه خورد و دروازه پرسپولیس بسته ماند.

 

شرح گل‌ها

دقیقه ۲: پرسپولیس یک تراکتور صفر: (مهدی طارمی): توپ‌گیری در میانه میدان وحید امیری و پاس در عمق سروش رفیعی برای مهدی طارمی، مهاجم پرسپولیس را با اخباری تک به تک کرد که با دریبل دروازه‌بان تراکتور، او مقابل دروازه خالی توپ را وارد دروازه کرد و تکل بلند بنگر هم برای نجات سفیدپوشان تبریزی کافی نبود.

پرسپولیس ۲ تراکتورسازی صفر: (۲۴، رامین رضاییان): باز هم اشتباه در خط دفاعی باعث شد تا امیری اینبار با اخباری تک به تک شود که ضربه این بازیکن در دو مرحله از سوی دروازه‌بان تراکتور دفع شد. در ادامه ارسال پاس او به مهدی طارمی و ضربه مهاجم پرسپولیس نیز با برخورد به مدافع تراکتور برگشت داده شد تا این توپ را رامین رضاییان با حضور در محوطه جریمه با شوتی دقیق وارد دروازه تراکتورسازی کند.

پرسپولیس ۳ تراکتور صفر: (دقیقه ۶۴، وحید امیری): پاس دیدنی سروش رفیعی که در این بازی در نقش گلساز برای پرسپولیس بازی می‌کرد با ضربه سر امیری به گل سوم سرخپوشان تبدیل شد.

سروش رفیعی با ۲ پاس گلی که در این بازی داد بهترین نمایش خود برای پرسپولیس را در وقت مناسب علیه تیم سابقش به نمایش گذاشت. تسلط او در بازی با توپ و پاس دادن به قدری عالی بود که شاید یکی از بهترین بازی‌های عمر وی به نمایش گذاشته شد.

پیروزی سه بر صفر مقابل نزدیک‌ترین رقیب در شرایطی رقم خورد که پرسپولیس یک تلفات بزرگ در این بازی به‌جای گذاشت. کمال کامیابی‌نیا که در پنج دقیقه آخر بازی کارت زرد گرفت و بعد از 

اعتراض از زمین مستقیم اخراج شد. پرسپولیس فعلا در دربی جایگزینی برای کامیابی‌نیا ندارد.

 

حاشیه‌های بازی

حسن بنگر و محمد نورى از سوى هواداران پرسپولیس مورد تشویق قرار گرفتند و به سمت آنها رفتند. بازیکنان پرسپولیس یک دقیقه بعد بازیکنان تراکتور به چمن آمدند و مورد تشویق شدید هواداران خود قرار گرفتند. علیرضا بیرانوند بیش از سایر بازیکنان مورد تشویق قرار گرفت و در کنار رادوشوویچ به ابراز احساسات آنها پاسخ دادند. خواندن شعر بارو بارو براى تشویق دروازه بان خرم آبادى سرخپوشان از اتفاقات جالب توجه روى سکوها بود.

دقیقه ۲۴ هواداران پرسپولیس به تشویق هادی نوروزی، کاپیتان فقید خود پرداختند و یاد و خاطره او را زنده نگه داشتند.

تشویق ایسلندی پرسپولیس ۶۵ هزار نفره در دقیقه ۷۰، فضای استادیوم را کاملا تحت تاثیر قرار داد.

علیرضا بیرانوند با خروج‌های ریسکی خود یکی، دو باری خاطر هواداران پرسپولیس را مشوش کرد اما در نهایت با جبران اشتباهات مانع از فروریختن دروازه شد.

 

محسن بنگر کاپیتان سابق پرسپولیس که امروز با بازوبند کاپیتانی تراکتور به میدان رفته است، به قضاوت داور در نیمه دوم چندباری اعتراض داشت. جدال حسین ماهینی و محمد ابراهیمی در سمت راست زمین پرسپولیس لحظات جالبی را خلق کرد. این دو بازیکن با سابقه رفاقت طولانی بارها یکدیگر را متوقف کردند. تسلط سروش رفیعی در لحظه گل سوم پرسپولیس و پاس تماشایی او مثالزدنی و استثنایی بود. داور مهدی طارمی را در شرایط تک به تک از به ثمر رساندن دومین گل در نیمه دوم محروم کرد این در حالی بود که مشخص بود طارمی به هیچ وجه در موقعیت آفساید قرار نداشته است. صادق محرمی دفاع راست جوان قرمزپوشان اولین تعویضی این تیم بود. در دقایق پایانی پرسپولیسی‌ها موقعیت‌های خوب فراوانی را با ساده‌انگاری از دست دادند. جاسم کرار هافبک عراقی تراکتور بیشترین خطا را در میان بازیکنان این تیم متحمل شد و یک‌بار اعتراض شدیدی به داور بازی کرد.

 

دیگر موقعیت تراکتورسازی را هادی محمدی روی سانتر کرار به دست آورد که این توپ با شیرجه عالی بیرانوند بعد از برخورد به تیر دروازه به اوت رفت. مهدی طارمی دومین قیچی تماشایی خود را در لیگ در این بازی به نمایش گذاشت اما این‌بار توپ او با اختلاف زیاد از کنار دروازه اخباری به اوت رفت. 

باوجود حساسیت بازی ورزشگاه آزادی در این بازی هم پر نشد که البته به‌نظر می‌رسید تمهیدات شورای تامین علت این موضوع است.  فرزاد حاتمی در دقیقه ۸۶ با درگیر شدن با کمال کامیابی‌نیا تاثیر بزرگی روی ‌دریافت کارت زرد و سپس اخراج کمال کامیابی‌نیا داشت. بازیکنی که با ناراحتی و تلخی زمین را ترک کرد و دربی را از دست داد.

افزودن دیدگاه جدید

نظرات حاوی متن تبلیغاتی، متن فارسی با حروف لاتین (فینگلیش)، توهین و الفاظ ناشایست، نمایش داده نخواهد شد.
سوال ریاضی را حل کنید. مثلاْ ۱+۳ می‌شود: ۴