شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ | Saturday 24 March 2018

نکیسا:

در سال نو از مدار اخلاق و انصاف خارج نگردیم

هر که هستیم و هرجای این سرزمین ایستاده ایم بدانیم همه داشته هایمان حاصل مجاهدت گمنامان و مردان و زنانی است که سالیان سال در آرزوی استقلال و پیشرفت این سرزمین از خود گذشتگی نشان داده اند و تحمل مصائب و مشکلات نمودند تا ما و سرزمین مان در تاریخ ماندگار مانیم. تجربه نشان داده است که صواب و صلاح کشور و مردم در این است که همگان از مدار عقلانیت توام با حفظ اصول اسلامی انسانی ، که در راس این اصول و مبانی ، اخلاق و انصاف در قضاوت هایمان است به منظور حفظ کرامت انسانی و اعتلای کشور دور نگردیم و از گذشته به خوبی عبرت گیریم. 

 
دوست داریم آیندگان درباره ما چگونه قضاوت نمایند ؟ دوست داریم ما را در زمره دلسوزان وطن پرست، سخت کوش، تلاشگر بدانند یا در شمار انسان های لجوج و ناامید؟
 
اخلاق ، صبر و عمل شایسته و بر سر عهد و پیمان وفادار بودن نیاز و لازمه جامعه ، برای رونق و رفاه کشور و مردم است . آنچه که به درستی دولت تدبیر و امید به دنبال تحقق آن در کشور می باشد . هر چند در این راه بنا به دلایلی با موانع متعددی مواجه بوده و می باشد که همین مهم ضرورت پرداختن به مباحث و مسائل فرهنگی و اعتقادی را در جامعه توسط نخبگان و دلسوزان دو چندان می نماید.
 
دولت تدبیر و امید با ایثار اصلاح طلبان و هوشمندی مردم و همراهی عقلای اصولگرا به منظور حفظ جمهوری اسلامی و کشور ایران تشکیل گردیده و این انتظار وجود دارد که حداقل دوستان اصولگرا با توجه به حضور فراوان همفکرانشان در دولت نسبت به آن کم لطفی به خرج نداده و اگر دولت را حمایت نمی نمایند و واقعیات و زحمات و موانع آن را بیان نمی نمایند حداقل دولتی را که به خوبی می دانند با چه موانع و مشکلاتی مواجه می باشد را تخریب نفرمایند.
 
با وحدت و همفکری ، کشور توسعه و مشکلات و نابسامانی ها ، سامان می یابد نه با تخریب و بد اخلاقی .
همه ما شدیداً نیازمند رعایت اخلاق و انصاف در عرصه مسائل اجتماعی و سیاسی هستیم چرا که اگر اخلاق از سیاست جدا شود انسانیت قربانی می شود و از هدف انبیاء دور می گردیم.
 
هنوز زمان زیادی از دولت سابق نگذشته است و مردم فراموش ننموده اند و حافظه آنان یاری می نماید که دولت تدبیر و امید در چه شرایط و اوضاع و احوالی روی کار آمد و عهده دار امور گردید. دولت تدبیر و امید دولت امداد و نجات است آن هم با بسیاری کمبود و محدودیت داخلی، مالی و بین المللی که با این وجود تاکنون دولت تدبیر و امید برای بهبود امور نهایت تلاش و ایثار از خود به خرج داده است.
 
به اعتقاد نگارنده ، شایسته است با هر گرایش سیاسی درون خانوادگی که در کشور دارا می باشیم ، بنا به مسئولیت تاریخی که نسبت به اسلام ، ایران و مردم داریم ، در سال نو از مدار اخلاق و انصاف نسبت به یکدیگر و زحمات دولت تدبیر و امید خارج نگردیم و تلاشهای شبانه روزی رئیس جمهور را ارج نهیم ، و به امیدِ به وجود آمده در مردم و کشور بوسیله اظهار نظر و رفتارهایمان آسیب وارد نسازیم که گناهی نابخشودنی و خسارتی جبران ناپذیر به دنبال خواهد داشت.
 
اگر برای حذف رقیب از مدار اخلاق دور گردیده و متوسل به اقدامات و رفتارهای خارج از قاعده شویم حاصل آن چیزی جز مشابه آنچه که پیشتر تجربه گردید و شاهد بودیم و بر کشور رفت نخواهد بود. پیرو هر مرام و مسلکی که باشیم ، هتاکی زشت ، فحاشی ممنوع ، تهمت ، تخریب و دروغ گناه است.
 
همه ما می بایست هوشیار باشیم که انحراف در حکومت ها و جوامع به واسطه رواج بی اخلاقی بوجود می آید. از این رو ضرورت توجه به اخلاق و تربیت صحییح و اسلامی در راستای توسعه کشور از اهمیت به سزایی برخوردار است ، نباید غافل گردیم و از همه مهمتر لازم است باور داشته باشیم که تربیت صحیح دینی در جامعه ایجاد تحول می نماید . آنجایی که تحول و پیشرفت شاهد نیستیم بدانیم که از تربیت و آموزه های اسلامی انسانی بی بهره بوده ایم و تنها باد گره زده ایم.
 
شایسته است تا به دور از رفتارهای غیر اسلامی، غیر انسانی و غیر اخلاقی، فضای آرامی را که با هدایت اولیاء نظام ، تلاش دولت تدبیر و امید و با مشارکت تمامی علاقمندان به اسلام ، ایران و مردم بر کشور حاکم می باشد را قدر دانسته و برای تداوم آن و موفقیت دولت بیش از پیش همدلی به خرج دهیم، انشاالله.

بهرام نکیسا

افزودن دیدگاه جدید

نظرات حاوی متن تبلیغاتی، متن فارسی با حروف لاتین (فینگلیش)، توهین و الفاظ ناشایست، نمایش داده نخواهد شد.
سوال ریاضی را حل کنید. مثلاْ ۱+۳ می‌شود: ۴