شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ | Saturday 24 March 2018

مدیرکل دفترامور شهری استانداری:

شهردار باید دارای دانش فنی و پاکدست باشد

  بارون جنوب؛مدیرکل دفتری شهری استانداری بوشهر اظهارداشت: شهردار منتخب در نقاط مختلف استان باید از تجربه و دانش فنی در حوزه مدیریت شهری برخوردار بوده و مهم‌تر از همه چیز پاکدست هم باشد.

 ستوده به مناسبت شروع به کار دور پنجم شوراهای اسلامی شهر در استان بوشهر ضمن تقدیر از زحمات و فعالیت های اعضا محترم دور چهارم شوراهای اسلامی استان بوشهر، شروع به کار دوره پنجم شورای اسلامی را تبریک گفت.

مهرداد ستوده بیان کرد: با نگرش به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و قانون شوراهای اسلامی وظایف متعدد و گسترده‌ای برای شورای اسلامی از سوی قانون‌گذار پیش بینی شده است.

مدیرکل دفتر شهری استانداری بوشهر تصریح کرد: شورای اسلامی تبلور حکومت مردم بر مردم و مردم سالاری دینی است که این مهم به واسطه استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی تحقق یافته است بنابراین از این منظر جایگاه شوراهای اسلامی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ستوده گفت: وظایف شوراهای اسلامی شهر در حوزه مدیریت شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده که لازم است اعضای محترم شوراهای اسلامی شهرها با وحدت، همدلی و انسجام و تدوین برنامه های لازم در حوزه مدیریت شهری پیشرفت و توسعه شهرهای محل خدمت خود را تضمین کنند در واقع این بدان معناست که اعضا محترم شوراها با برنامه ریزی مناسب و اقدامات قانونی، خواسته موکلین خود را به نحو مطلوب و لازم انجام دهند.

وی اضافه کرد: با توجه به اختیارات قانونی که قانون گذار بر عهده دولت گذاشته است، با هرگونه سهل انگاری در انجام امور مردم و اقدامات غیرقانونی برخورد قاطع و جدی بعمل خواهد آمد.

مدیرکل دفتر شهری استانداری بوشهر اظهار داشت: با توجه به اینکه فعالیت در عرصه شهرداری بسیار متنوع و گسترده است، از اعضای شوراهای اسلامی میخواهیم گزینه هایی برای تصدی شهردار انتخاب کنند که علاوه بر داشتن شرایط عمومی از شرایط تخصص لازم هم برخوردار بوده و از صلاحیت های فنی، دانش و تجربه کافی در حوزه مدیریت شهری برخوردار باشند.

ستوده گفت: ضروری است شورا در نخستین روز کاری خود نسبت به تعیین سرپرست که الزاما باید یکی از کارمندان شهرداری باشد اقدام کند که تا زمان بررسی، تعیین و صدور حکم شهردار امورات مردم در شهرداری معطل نماند.

افزودن دیدگاه جدید

نظرات حاوی متن تبلیغاتی، متن فارسی با حروف لاتین (فینگلیش)، توهین و الفاظ ناشایست، نمایش داده نخواهد شد.
سوال ریاضی را حل کنید. مثلاْ ۱+۳ می‌شود: ۴