شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ | Saturday 24 March 2018

باشنیدن صدای مردم از نفوذ خارجی دربین مردم جلوگیری نماییم

بارون جنوب؛ در مورد وقایع اخیر کشور می توان ساعت ها تحلیل و تفسیر نوشت، اما بیشتر از اینکه عوامل خارجی که طراح خط خشونت و آشوب و بهره بردار اعتراضات مردمی بودند باید زمینه ایجاد نفوذ بررسی شود.

 

بارون جنوب؛ قبل از هر چیز باید گفت، هر حکومتی باید بخوبی صدای اعتراض مردمش را بشنود و تمام نیروهای خود را برای جبران و پاسگویی مثبت نیازهای مردم بکار گیرد. وقتی دولت یازدهم بر سرکار آمد ضریب جینی به روبه افزایش بود. نرخ تورم بیش از ۴۰ درصد، نرخ رشد اقتصادی منفی۶ و قدرت خرید کارگران به نسبت سال ۸۴ سه برابر کاهش پیدا کرده بود و... هرچند طی دولت یازدهم نرخ رشد اقتصادی مثبت شد و نرخ تورم کاهش پیدا کرد اما نرخ بیکاری کاهش پیدا نکرد وهچنین تولید رفاه برای طبقات فرو دست قابل ملموس نبوده است. ضمن اینکه در دولت های نهم و دهم موسسات مالی و اعتباری که با روشهای غیرقانونی و غیرعلمی ایجاد شده بود وهمین موسسات قارچ گونه طی دولت یازدهم به هنگام ساماندهی آنها معلوم شد که سرمایه های مردم را برباد داده اند و در اکثر نقاط کشور موجب اعتراضات و تجمعات آرام شد. که باید گفت بصورت عاجل برای حل این مشکلات مردم اقدامی نشد. در مباحث کارگری بدلیل سیاست کنترل شدید تورم از سوی دولت یازدهم عملا شاهد رونق مطلوب کسب و کار نبودیم در برابر این سیاست ضد رونق، با ورود کارجویان جدید به بازار کار افزایش نرخ بیکاری را داشته ایم که برای برون رفت از این مشکل سراسری نیز برنامه ها و راهکارهای عملیاتی کاملا موفق تاکنون نداشته ایم. از طرف دیگر در نقاط مختلف کشور بدلایل عدم رونق کسب و کار و سهم اندک بودجه عمرانی در بودجه سالانه و بدتر از آن تخصیص اندک این مقدار بودجه ناچیز عمرانی، رکود نیز مجددا تشدید شد. عدم توجه به حقوق معوق چندماهه کارگران در چندین نقطه کشور، بدلیل وضعیت نامناسب رونق تولید نیز موجب نارضایتی بیشتر در بین کارگران شده است. اما نکته مهم همه این گروهها باتمام مشکلات خود در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۹۶ مشارکت جدی داشتند. این موضوع دلیلی مهمی است که مردم صندوق رای را در نظام مبتنی بر مردمسالاری دینی تنها راه تغییر می دانند. براین اساس مردمی چنانچه به آشوب و بی نظمی معتقد باشند مسیر انتخابات را در پیش نمی گیرند، ضمن اینکه بررسی ها نشان می دهد همواره در کشور ما بیشترین مشارکت در انتخابات از سوی طبقات فرودست می باشد. موضوع دیگراین است که اکثریت و حتی اقلیت انتظار تغییر عمیق در کابینه دولت دوازدهم به نسبت دولت یازدهم را پس از انتخابات داشتند. اما با معرفی کابینه به مجلس شاهد بودیم مغز اقتصادی دولت هیچ تغییری نکرد و در بخش های سیاسی و اجتماعی نیز تغییرات مطلوب حامیان دولت نبود. برای مثال واکنش منفی تشکل های دانشجویی و سیاسی در برابر معرفی دو وزیر کشور و علوم بخوبی این ادعا را تایید می کند. جالب اینکه نمایندگان مجلس نیز که خود با رای مردم بر کرسی نمایندگی نشسته اند، این صدای مردم را نشنیدند و یا نخواستند توجهی کنند.

حالا همه این عوامل و اخبار منتشرشده راجع به ژن های برتر و فساد برخی مدیران گذشته و فعلی و وابستگان آنها را در کنار پمپاژ یأس ناامیدی طی دولت یازدهم(توسط مخالفین دولتی)، البته پس از روی کارآمدن دولت دوازدهم این خط تزریق ناامیدی از دولت باشتاب بیشتری از سوی کسانی که طی دولت نهم و دهم همواره در برابر تمام مشکلات آن روزگار سکوت کردند و یا حتی مشکلات را انکار می کردند، در دستور کار قرار گرفت. این گروه که خود را بازنده انتخابات های اخیر می دانند. فکر کردند چنانچه سرمایه اجتماعی دولت را ناامید کنند بسمت آنها گرایش پیدا می کنند غافل از اینکه میز ایران در وزارت امورخارجه ایالات متحده به همراه سازمان سیا و موساد در چند کشور اطراف ایران شعباتی برای بررسی دقیق رویدادهای داخل ایران دایر نموده و باصرف هزینه های مالی بسیار به دقت اوضاع و احوال داخل کشورما را بررسی می کنندو در حال طراحی های پیچیده برای ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی ایران هستند. همه موارد یادشده بصورت بالقوه فرصتی برای نفوذ را در بین توده های مردم ایجاد می کند.

در مورد حوادث اخیر ابتدا باید گفت مطالبه گری در چارچوب قانون اساسی حق اساسی مردم است. اما همین مردم در ماههای گذشته و حتی در روز آغازین اعتراضات اخیر تجمع اعتراضی بدون هیچ مانعی برگزار کردند. اما خط آشوب که براساس همان برنامه های یادشده کشورهای معاند وارد میدان اعتراضات می شود و در حالیکه هیچ درگیری با نیروهای امنیتی نداشته در واقع بدون مداخله نیروهای امنیتی شروع به تخریب اموال عمومی و نمادهای ملی و مذهبی برای ایجاد آشوب در نقاط مختلف کشور می کنند. بلافاصله این خط آشوب بصورت رسمی مورد تایید و حمایت رئیس جمهور آمریکا قرار می گیرد. مردم بخوبی و هوشیاری با ورود آشوبگران در میدان اعتراضات خود را از صف آنها جدا کردند. نکته ای که ما بر آن تاکید داریم و لازم می دانیم مسولان قوای سه گانه برای حل آن راهکارهای عملیاتی داشته باشند، نشنیدن و یاخوب نشنیدن صدای اعتراضی مردم در ماههای گذشته، که موجب نارضایتی شده است. ضمن اینکه کسانیکه خود را مدعی دفاع از نظام جمهوری اسلامی می دانند برای دستیابی به مطامع سیاسی از هر جناحی که باشند نباید بذر یأس در بین مردم بکارند. رسانه ملی نیز وظیفه دارد صدای منتقدین نیز باشد بجای اینکه تنها ویا بیشتر صدای یک جناح باشد. در واقع باید صدا وسیما طوری برنامه ریزی کند که بتواند کانال ارتباطی تمام سلایق سیاسی داخل نظام جمهوری اسلامی بامردم باشد.

ضمن اینکه مسولان باید آمادگی مقابله با طرح های دشمنان را داشته باشند اما آنچه مهم است که با پرداختن به مشکلات و مطالبات طبقات مردم و تلاش برای رفع آنها از زمینه سازی برای نفوذ عوامل بیگانه در بین مردم جلوگیری نمایند چرا که از دشمن جز دشمنی انتظاری نمی توان داشت.

افزودن دیدگاه جدید

نظرات حاوی متن تبلیغاتی، متن فارسی با حروف لاتین (فینگلیش)، توهین و الفاظ ناشایست، نمایش داده نخواهد شد.
سوال ریاضی را حل کنید. مثلاْ ۱+۳ می‌شود: ۴