شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ | Saturday 24 March 2018

آیت الله صفایی بوشهری:

آمریکایی‌ها در هیچ زمان قابل اعتمادنبوده‌اند

بارون جنوب؛آیت‌الله صفایی‌بوشهری امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر بوشهر اظهار داشت: موضوعی که برای نظام و کشور ما نقش حیاتی دارد و مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند، اقتصاد مقاومتی است که دارای چند بخش خانوادگی، شخصی و دولتی است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری افزود: یکی از مهم‌ترین مسائلی که در اقتصاد اسلامی بر آن تاکید شده بحث روحیه قناعت در زندگی اقتصادی است که در سبک زندگی اسلامی و نقش اقتصاد اسلامی در زندگی مردم تاثیرگذار است.

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: انسان دارای یک روحیه حرص و طمع است و همیشه به دنبال بدست‌آوردن امورات اقتصای بالا و بیشتر است که گاهی افرادی برای رسیدن به آن خود را آلوده به گران‌فروشی، احتکار، رشوه و کم‌فروشی می‌کند.

وی ادامه داد: این شرایط سبب می‌شود که در پاره‌ای از موارد با وجود این که اصل اقتصاد اسلامی مشکلی نداشته باشد اما در منظر عمومی با چالش و ضعف‌هایی تفسیر شود.

صفایی‌بوشهری با اشاره به سال‌روز کودتای ننگین ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ توسط آمریکایی‌ها در خاک ایران، بیان کرد: ملت بزرگ ایران با هدایت مقام معظم رهبری و اتحادی که بین خود و مسوولین دارند هرگز اجازه نمی‌دهد که کودتاهای به سبک ۲۸ مرداد در کشور ایران انجام شود و با تمام قوا در مقابل هر نوع تجاوز آمریکایی‌‌ها و غرب ایستادگی می‌کند.

وی ادامه داد: ماهیت استکباری و امپریالیستی آمریکا و جهان غرب در طی کودتای ۲۸ مرداد نه تنها بر ایرانیان که بر کل جهان فاش شد و به عنوان یک درس عبرت سیاسی جلو چشمان همگان قرار دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: یکی از درس‌هایی که از ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ می‌توان گرفت این است که آمریکایی‌ها در هیچ زمان قابل اعتماد نیستند چرا که آنها فقط به فکر ذلت سایر ملل تلاش می‌کنند و اگر مردمی هم در مقابل سیاست‌های آنها قد علم کنند از در سرکوب آنها به هر شیوه‌ای از جمله کودتا بر علیه آنها بر می‌آیند.

امام جمعه بوشهر با واکاوی دلایل کودتای ۲۸ مرداد بر علیه ملت ایران ، بیان کرد: در آن سال‌ها و با رشد آگاهی طبقات مختلف اجتماع، مردم به دنبال ملی‌شدن صنعت نفت بودند که با پاسخ آنها توسط آمریکایی‌ها به شکل کودتا مواجه شدند که البته نقش خودفروختگان داخلی هم تاثیرگذار بود.

وی عنوان کرد: در طی یک سال گذشت نیز مشاهده کردیم که چگونه دولت ایران به تمامی مفاد برجام پایبند بود و حتی در جاهایی بیشتر از این مفاد را هم اجرایی کرد، اما طرف آمریکایی نه تنها توجهی به اجرایی‌شدن مفاد برجام نکرد بلکه تحریم‌هایی جدید را بر علیه کشور ما پایه‌گذاری کرد که نشان می‌دهد چه میزان آنها غیرقابل اعتماد هستند.

امام جمعه بوشهر با اعلام این که آمریکایی‌ها با استفاده از رسانه‌های خود ایران را نقض‌کننده برجام معرفی کردند، اظهار داشت: مسوولان کشور و از جمله نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به جای خدشه‌‌دارکردن عزت انقلاب و ایران با گرفتن تصاویر سلفی بیایند و از منظر اقتدار و عزت با غرب و آمریکایی‌ها به مانند آن چه که حضرت امام راحل(ره) در برخورد با وزیر امورخارجه شوری انجام داد، برخورد کنند.

صفایی‌بوشهری با دعوت از خیرین و افراد متمکن برای ساخت، بازسازی و تجهیز مساجد عنوان کرد: متولیان مساجد نیز سعی کنند در راستای جذب نوجوانان و جوانان برنامه‌های جذاب و متناسب با حرمت مسجد اجرا کنند.

امام جمعه بوشهر با تبریک سال‌روز ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س) عنوان کرد: اگر ازدواج آسان در دستور کار خانواده‌ها قرار گیرد، شاهد یک‌سری از مشکلات برای زندگی آینده زوجین نخواهیم بود.

وی افزود: بخش عمده‌ای از طلاق‌هایی که در سطح جامعه رخ می‌دهد به دلیل این است که مشاوره‌های قبل از ازدواج به خوبی انجام نمی‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

نظرات حاوی متن تبلیغاتی، متن فارسی با حروف لاتین (فینگلیش)، توهین و الفاظ ناشایست، نمایش داده نخواهد شد.
سوال ریاضی را حل کنید. مثلاْ ۱+۳ می‌شود: ۴