شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ | Saturday 24 March 2018

باحضور سردار اشتری:

فرمانده جدید انتظامی استان معارفه شد

بارون جنوب؛فرمانده جدید انتظامی استان گفت: امنیت متعلق به همه مردم و نیروی انتظامی نیز خدمتگزار ملت است که باید برای انجام وظیفه در حوزه تامین امنیت همه آحاد مردم و مسئولان همکاری و همیاری لازم را با این مجموعه داشته باشند.

به گزارش بارون جنوب؛ سردار خلیل واعظی در مراسم معارفه به عنوان فرمانده انتظامی استان با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب دردیدار فرماندهان ناجا که «در هر جامعه ای امنیت وجود نداشته باشد هیچ کار سازمان یافته منظم و مرتبی در جهت پیشرفت این کشور و سرزمین میسر نخواهد شد» گفت: امنیت متعلق به همه مردم و نیروی انتظامی نیز خدمتگزار همه ملت است و باید برای تامین امنیت، همه آحاد مردم و مسئولان همکاری و همیاری لازم را با این پلیس داشته باشند.

 

فرمانده جدید انتظامی استان با بیان اینکه ملاک و معیار نیروی انتظامی اسناد بالا دستی، قانون و همین طور تدابیر فرماندهی کل قوا با رعایت اخلاق، احترام و تکریم مردم است، عنوان داشت: در مجموعه نیروی انتظامی استان برای انجام ماموریت هایمان حتما توجه به فرهنگ، آداب، رسوم و شرایط را لحاظ خواهیم کرد.

وی در پایان ضمن ابراز خرسندی از توفیق خدمت در استان بوشهر گفت: امیدوارم دراین استان بتوانم ضمن پیشبرد اهداف سازمان و فرمانده قبلی در راستای هر چه بهتر برقراری امنیت وخدمات به مردم گام های موثری بردارم.

وی در پایان سخنانش، با اشاره به بخشی از گزارش سردار عباس زاده فرمانده سابق انتظامی بوشهر که به خوزستان منتقل شد، خطاب به فرمانده ناجا به شوخی گفت: از سردار اشتری می خواهیم بخشی از سخنان اقای عباس زاده را که گفتند از نظر تجهیزات، فضای اداری و موارد دیگر در شرایط استانداردی قرار گرفته ایم نشنیده بگیرند و به ما از ستاد مرکزی در بوشهر کمک شود.

 

بوشهر به عنوان استانی استراتژیک از امنیت مطلوب برخوردار است

فرمانده سابق انتظامی استان با بیان اینکه استان بوشهر نیز در این مراسم گفت: بوشهر استان استراتژیک است که از بعد اقتصادی حدود ۶۴ درصد از گاز کشور از عسلویه استخراج و ۹۵ درصد از نفت کشور از پایانه های جزیره خارگ صادر می شود، با این شرایط وضعیت امنیتی و انتظامی استان به لطف خدای متعال و همکاری مردم، مطلوب است.

سردار حیدر عباس زاده در مراسم تودیع از این سمت ادامه داد: بحث کالاهای ملوانی و ته لنجی یکی از مشکلات ما در استان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بوده و ما در بین چهار استان ساحلی دیگر دارای ۶۰ درصد شناورهای سفاری (شناور مخصوص حمل بار و مسافر) هستیم که این موضوع تا حدودی در مسائل اقتصادی تاثیر گذاشته است. از این رو با کار کارشناسی و بررسی های فراوان و پیشنهاد های خوبی که در شورای تامین و مصوبه هایی که در هیئت دولت تصویب شد این معضل اساسی در استان برطرف شده است.

 

وی گفت: در پنج سال گذشته شاهد کاهش ۴۳ درصدی جرایم خشن در استان بودیم و میانگین کشفیات جرایم خشن و سرقت ها در طول پنج سال ۱۰۰ درصد بوده است، که این خود یک رتبه فوق العاده در سطح کشور محسوب می شود و این آمارها نشان دهنده تلاش های شبانه روزی فرماندهان و کارکنان انتظامی استان است.

این مقام ارشد انتظامی بیان داشت: وقوع سرقت ها طی سه سال پی در پی کاهش داشته و کشف به وقوع این جرم در سه سال گذشته دارای معدل ۹۲ درصدی بوده که در کشور کم سابقه است و در این مدت نیروی انتظامی استان بوشهر در سطح کشور رتبه برتر را کسب کرده است.

وی تاکید کرد: به لطف خداوند اکثر شاخص های امنیتی در استان بهبود پیداکرده و در نظر سنجی و افکار سنجی توسط مراکز علمی و دانشگاهی وضعیت احساس امنیت در بین مردم استان مطلوب است.

ناجا بدون هیچ تعصب قومی و نژادی خدمتگزار مردم است

فرمانده نیروی انتظامی کشور نیز در این مراسم گفت: براساس نظرسنجی های انجام شده نیروی انتظامی رتبه چهارم را در بین ۳۲ دستگاه مسئول در خدمت به مردم به خود اختصاص داده تلاش می شود سطح رضایت مندی مردمی از ناجا ارتقا یابد.

سردار حسین اشتری به نقش مردم در کسب موفقیت ها توسط پلیس اشاره کرد و بیان داشت: نیازی نیست که مردم لباس پلیس بپوشند چرا که در هر مقطعی می توان از قابلیت ها و استعداد آنها در انجام بهتر ماموریت ها استفاده کرد همچنین برای رسیدن به اهداف بزرگ می توان از خیرین امنیت ساز نیز کمک گرفت.

 

فرمانده ناجا در پایان خاطرنشان کرد: انشاء الله با همدلی و هماهنگی خوبی که امروز در استان بوشهر وجود دارد ما در کنار مسئولان ، شورای تأمین استان و مردم وظایف خود را به بهترین شکل پیش ببریم و خونگرمی و همراه بودن مردم این استان باعث شده تا ناجا خدمات موثرتری ارائه دهد.

 

از حاشیه های مراسم این بود که هیچکدام از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در مراسم معارفه فرمانده جدید انتظامی استان حضور نیافتند. گفته می شود این اقدام در اعتراض به عدم انتصاب گزینه بومی برای فرماندهی انتظامی استان بود. بارون جنوب از نمایندگان می پرسد، مطابق کدام قانون انتظار دارید، عزل و نصب های نظامی و امنیتی با نظر نمایندگان مجلس باید انجام شود! این موضوع نیز از عجایب این دوره مجمع نمایندگان استان بوشهر می باشد.

افزودن دیدگاه جدید

نظرات حاوی متن تبلیغاتی، متن فارسی با حروف لاتین (فینگلیش)، توهین و الفاظ ناشایست، نمایش داده نخواهد شد.
سوال ریاضی را حل کنید. مثلاْ ۱+۳ می‌شود: ۴