شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ | Saturday 24 March 2018

تحلیلی بر انتخاب شهردار آینده

شهردار سابق برنده انتخاب شهردار آینده

بارون جنوب؛ پس از قانونی شدن استفساریه مجلس شورای اسلامی در خصوص بازنشسته ها، مهترین موضوع روز رسانه ای و نقل محافل بحث انتخاب شهردار آینده شد

بارون جنوب؛ چندماه قبل وقتی بارون جنوب تیتر کرد"قدرت سالاری در دولت دوازدهم افزایش می یابد" خیلی ها برای ما پیام تلگرامی فرستادند، که اینطور نیست و... اما وقتی سالاری به گیلان رفت بعضی ها که حواسشون خیلی جمع بود، پیغام دادند، که شما با سالاری ارتباط دارید! بعضی ها پیام دادند که شما پیشگو هستید!

واقعیت این است که بارونی ها وابستگی به هیچ شخص و یا گروهی ندارند، در تحلیل های خود نیز به علایق خود توجه نمی کنند. اینکه بارون جنوب چگونه فهمید که نفوذ استاندار سابق بوشهر در دولت دوازدهم افزایش می یابد، بدلیل جمع آوری اطلاعات زیادی بود که از مرکز در خصوص وی جمع آوری کرد. علیرغمی که در استان مخالفان استاندار هزار و یک دلیل می آوردند تا در هر صورتی ثابت کنند، عملکرد وی از همتایانش در استان های دیگر ضعیف تر است، اما در دولت در قیاس با سایر استانداران، نمره خوبی استاندار سابق بخاطر عملکردش می گرفت.

بحث ما الان پیرامون انتخاب شهردار آینده بوشهر می باشد، خیلی صریح و مجمل توضیح بدهیم؛ از بین ۶ گزینه باقی مانده ۳ گزینه بصورت بالقوه دارای شانس برای نشستن بر صندلی شهرداری بوشهر می باشد.

عبدالخالق برزگرزاده، غلامحسین حسینی و احمد جعفری نسب این سه دارای شانس های متفاوتی هستند.

احمد جعفری نسب در هرصورت درنهایت فقط میتواند، سه رای کسب نماید. اما حسینی و برزگرزاده دارای آراء مشترکی هستند، که در نبود هرکدام دیگری می تواند اکثریت را کسب نماید.

حسینی و برزگرزاده باهم رقابت نخواهند کرد، زیرا باهم اشتراکات بسیاری دارند و در واقع رقابت این دو با تحلیل های بارون جنوب غیرقابل امکان است. وقتی جوانب انتخاب شهردار جدید را بررسی می کنیم.

باید به دو موضوع توجه کنیم، در این چانه زنی ها گرفتن تضمین برای ماندن و یا دستیابی به ریاست شورای شهر بوشهر مهم است. ضمن اینکه حامیان شهردار سابق نیز با حفظ کرسی شهرداری برای خود، احساس رضایت خواهند داشت. از طرف دیگر با شهردار شدن برزگرزاده، دهدار نیز با خیال راحت میتواند بر کرسی ریاست شورا تکیه بزند.

نکته دیگر اینکه گفته می شود، در جلسه تعییین گزینه های شهرداری رای عبدالخالق برزگرزاده به فردی دیگر رسیده است.

براین اساس به احتمال قوی عبدالخالق برزگرزاده شهردار آینده بوشهر خواهد بود، البته به شرطی که فعال در میدان رقابت باقی بماند.

بارون جنوب فقط براساس یافته ها، رویدادها را تحلیل می کند، مخالف یا موافق کسی نیست، از تمام جریان های سیاسی نیز مستقل می باشد.

افزودن دیدگاه جدید

نظرات حاوی متن تبلیغاتی، متن فارسی با حروف لاتین (فینگلیش)، توهین و الفاظ ناشایست، نمایش داده نخواهد شد.
سوال ریاضی را حل کنید. مثلاْ ۱+۳ می‌شود: ۴